New items
Pluszowe małpy, loteryjki i poetka w szufladzie : Kraków i Zakopane Wisławy Szymborskiej - miejsca obowiązkowe
100 pomysłów dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych : wspomaganie uczniów z autyzmem
Uczę się z kartami pracy : karty pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną z elementami przysposobienia do pracy. Cz. 3
Problemy społeczne i opiekuńcze seniorów i ich rodzin : studium socjologiczne na przykładzie opinii pracowników socjalnych
Uczniowie szkół podstawowych i kształcących w zawodzie wobec swojej przyszłości edukacyjno-zawodowej
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Ratownicy Czytelnictwa

Tegoroczna edycja programu Ratownicy Czytelnictwa przebiega pod hasłem "Odkrywamy nowe lądy". Naszą wycieczkę w świat książek tym razem zabieramy najmłodszych czytelników – obszar #1 DZIECI. Podróż rozpoczynamy w Zaczarowanych miejscach i Zaczarowanej okolicy (rzecz o Obornikach), dalej przez Puszczę Zielonkę ruszamy do Poznania i Wielkopolski. Następnie czytamy o Unii Europejskiej, dalej udajemy się do Afryki, Ameryki Południowej a kończymy w dalekiej Japonii.
Odkrywamy nowe lądy.jpg

Dzień Bezpiecznego Internetu

6 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu który został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i świętowany jest na całym świecie.
Z tej okazji pracownicy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu Filii w Obornikach zapraszają do swojej placówki, w której można znaleźć wiele ciekawych książek poświęconych temu tematowi. Polecają głównie poradniki dla rodziców i nauczycieli, w których znajdą oni praktyczne wskazówki w zakresie profilaktyki zagrożeń online i edukacji cyfrowej.
DBI_24_900x518_wspieramy.png